"Паднали листа" разказва историята на двама самотници, които случайно се срещат през нощта в Хелзинки и се опитват да намерят първата, единствената и последната любов в живота си. Пътят им към тази благородна цел е помрачен от алкохолизма на мъжа, изгубените телефонни номера, пълното неведение за името и адреса на другия и обичайните трудности, които животът поднася на търсещите щастие.
Тази нежна трагикомедия е продължение на трилогията на Аки Каурисмаки за работническата класа ("Сенки в рая", "Ариел" и "Момичето от фабриката").
ПРОГРАМА * РАЗПРОСТРАНЕНИЕ на филма в София
Филмотечно кино "Одеон"
28 април, неделя - 19:45
2 април, четвъртък - 12:30
Културен център G8
26 април, петък - 14:00
27 април, събота - 12:15
28 април, неделя - 12:15
29 април, понеделник - 16:15
30 април, вторник - 16:30
1 май, сряда - 19:15
2 май, четвъртък - 19:00
Евросинема
26 април, петък - 11:30 | 19:00
27 април, събота - 19:30
28 април, неделя - 10:15 | 19:45
29 април, понеделник - 11:30 | 18:00
30 април, вторник - 11:30 | 17:45
1 май, сряда - 15:00
2 май, четвъртък - 15:00
* * *
МИНАЛИ ПРОЖЕКЦИИ
Културен център G8
05 април, петък - 17:00 | 20:15
06 април, събота - 13:30 | 18:00
07 април, неделя - 13:30 | 17:45
08 април, понеделник - 13:30 | 17:45
09 април, вторник - 13:30 | 17:45
10 април, сряда - 13:30 | 17:45
11 април, четвъртък - 13:30 | 17:45
12 април, петък - 15:00
13 април, събота - 13:45
14 април, неделя - 13:45
15 април, понеделник - 11:30
16 април, вторник - 20:00
17 април, сряда - 13:30
18 април, четвъртък - 13:30
19 април, петък - 15:00
20 април, събота - 16:00
21 април, неделя - 16:15
22 април, понеделник - 16:15
23 април, вторник - 16:30
24 април, сряда - 13:15
Евросинема
05 април, петък - 15:00
06 април, събота - 11:00 | 16:15
07 април, неделя - 10:30 | 15:30
08 април, понеделник - 11:30 | 19:30
09 април, вторник - 11:30 | 19:30
10 април, сряда - 11:30 | 19:30
11 април, четвъртък - 11:30 | 19:30
12 април, петък - 11:30
13 април, събота - 20:45
14 април, неделя - 11:00 | 20:30
17 април, сряда - 20:00
18 април, четвъртък - 11:30
19 април, петък - 18:00
20 април, събота - 11:30 | 20:30
21 април, неделя - 10:45 | 20:15
22 април, понеделник - 11:30 | 20:00
23 април, вторник - 18:00
24 април, сряда - 16:30
25 април, четвъртък - 16:15
Дом на киното
05 април, петък - 18:30
06 април, събота - 16:45
10 април, сряда - 20:15
11 април, четвъртък - 16:45
13 април, събота - 12:30
20 април, събота - 14:45
Филмотечно кино "Одеон"
05 април, петък - 16:15
07 април, неделя - 18:00 - LUX Audience Award прожекция | 19:45
09 април, вторник - 13:00
11 април, четвъртък - 14:15
14 април, неделя - 12:15
17 април, сряда - 13:30
20 април, събота - 19:00
24 април, сряда - 12:15
Kино "Влайкова"
05 април, петък - 17:30
11 април, четвъртък - 18:30
Сцена "Дерида"
06 април, събота - 19:15
07 април, неделя - 14:15
13 април, събота - 12:30
14 април, неделя - 17:00
Арена The Mall - София
05 април, петък - 21:20
06 април, събота - 21:20
07 април, неделя - 21:20
08 април, понеделник - 21:20
09 април, вторник - 21:20
10 април, сряда - 21:20
11 април, четвъртък - 21:20
НАГРАДИ И НОМИНАЦИИ -
Програма
- 14.03.2024
КИНО „ЛЮМИЕР” - 18.30 часа - 15.03.2024
КИНО "ОДЕОН" - 20.45 часа - 16.03.2024
КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „G8“ - 18.00 часа - 28.03.2024
КУЛТУРЕН ЦЕНТЪР „G8“ - 19.15 часа - 16.03.2024
КИНО „ВЛАЙКОВА“ - 16.30 часа - 19.03.2024
ДОМ НА КИНОТО - 20.00 часа - 24.03.2024
СИНЕМА СИТИ СОФИЯ - 18.00 часа - 29.03.2024
СИНЕ ГРАНД ПАРК ЦЕНТЪР - 19.00 часа